• Для найменших 5-8 років – субота 13:00 год.
  • Підготовка дітей до Першої Сповіді та урочистого Святого Причастя – субота 11:00, 12:00 год.
  • Другий клас – старша група (діти 10-14 рр., що пройшли підготовку до Першої Сповіді та урочистого Святого Причастя) – субота – 14:00 год. 
  • Вівтарна і Марійська дружина – п’ятниця 17:00 год., неділя 19.30 год.

 

Протягом усього свого життя людина, сама того не підозрюючи, постійно чогось навчається. Дитина, приміром вчиться ходити, вона пізнає світ, вона вже намагається розпізнавати добро і зло, розуміє, що добре, а що — погано. Учень здобуває у школі нові знання, які йому неодмінно знадобляться у майбутньому. Доросла людина з часом набуває певного життєвого досвіду, стає мудрішою, змінюється її світосприйняття. Та постає питання: «Хто навчає моральності? В якому середовищі формується світогляд молодої людини? Звідки черпають духовні принципи наші діти?»

Катехизація – це процес навчання і пізнання Христової науки. Науки нашого Учителя і Спасителя. Ісус Христос перед своїм Вознесінням промовив до учнів: «Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи: христячи їх в ім’я Отця і Сина і Святого Духа; навчаючи їх берегти все, що я вам заповідав. Отож я з вами по всі дні аж до кінця віку» (Мт. 28, 16-20). Тому головною метою катехизації є навчити людину науки Ісуса Христа. У процесі катехизації ми скеровуємо свій зір на Спасителя, як на основу, приклад і ціль життя. Він є нашим Учителем!

Катехизація допомагає людині зблизитися з Ісусом, пізнати глибину і ласку Святих Таїнств, Святого Письма, осмислити основні правди віри. Завдання катехизації – допомагати іншим пізнавати і прославляти Христа, брати активну участь у житті Церкви. Катехизація виховує людей на основі Заповідей Божих з любов’ю до Бога і ближнього.

У нашому храмі, як і в попередні роки, відбувається катехизація-підготовка дітей до Першої Сповіді та урочистого Святого Причастя. Цього 2019-2020 навчального року їхня кількість становить 58 дітей. Зустрічі проводяться у каплиці щосуботи о 11:00 та 12:00 год. 

Теми які розглядаються під час занять становлять основу, добрий фундамент, для християнського життя, що допоможе дітям в майбутньому стати добрими, практикуючими християнами та відданими українцями. Діти вивчають як правильно ставити на собі знак Святого Хреста; молитви: Отче наш, Богородице Діво, до Ангела Хоронителя, Символ Віри та ін.; 10 Божих Заповідей, Дві Заповіді Любові, 7 Святих Тайн; про основні церковні свята та безпосереднє приготування до св. Сповіді та урочистого Святого Причастя. Науки для дітей проводить отець Роман Гаранджа.

У суботу о 13:00 год. проводиться наука для найменших учнів катехитичної школи (5-8рр.)

Найменші “учні Христа” пізнають Божу науку у вигляді гри та прикладних матеріалів, вивчають пісні та вірші про Бога, Пресвяту Богородицю, Ангелів та Святих.

Другий клас – старша група (діти 10-14 рр., що пройшли підготовку до Першої Сповіді та урочистого Святого Причастя) катехитичної школи. Зустрічі проводяться у каплиці щосуботи о 14:00 год.  . 

Проводяться зустрічі з вивченням і поясненням основних аспектів літургійного життя Церкви. Поглибленна наука Божих правд, що відкриваються нам у світлі Святого Письма та Катехизму УГКЦ “ХРИСТОС НАША ПАСКА”. Пояснення дванадцяти найбільших свят літургійного року та їхніх традиції. Структура, символіка, значення різного роду Богослужінь тощо. Мета: виховання свідомої молоді в дусі християнських і морально-національних цінностей.  Методи проведення занять: бесіда, інтерактивні ігри, сценки, перегляд фільмів, аудіо і відео супровід, екскурсії, прощі.

Обидві групи провадить отець Роман Мирош.

 

 В п’ятницю о 17:00 год., та неділю о 19.30 відбуваються зустрічі Вівтарної і Марійської дружин. Їх проводить отець Павло Заболітний.

Марійська дружина окрім поглиблення біблійно-катехитичних знань та впровадження їх у щоденному житті через взаємну любов, співчуття, підтримку, дружбу тощо, провадить організацію свят присвячених дню матері, свята св. Миколая, Памяті Голодомору 1932-33рр. Організовують в часі Різдвяних свят – Вертеп, у Великий піст – Хресну дорогу тощо.

Вівтарна дружина через духовнопрактичний вишкіл має можливість глибше розпізнати своє покликання, поглибити молитовне життя та витривалість і стійкість у набутті християнських чеснот.

Протягом навчального року організовуються прощі та духовні мандрівки дітей катехитичної школи до памятних і святих місць. Під час літніх канікул організовуються літні табори при храмі та у Карпатах.