АНОНС

ПЕРЕД ДНЕМ ЗАКОХАНИХ ЗАПРОШУЄМО СТАРШУ ШКІЛЬНУ МОЛОДЬ, СТУДЕНТСЬКУ МОЛОДЬ, А ТАКОЖ НЕОДРУЖЕНИХ ОСІБ НА 9-ТИ ДЕННІ ЗУСТРІЧІ

ПЕРЕД ДНЕМ ЗАКОХАНИХ ЗАПРОШУЄМО СТАРШУ ШКІЛЬНУ МОЛОДЬ, СТУДЕНТСЬКУ МОЛОДЬ, А ТАКОЖ НЕОДРУЖЕНИХ ОСІБ НА 9-ТИ ДЕННІ ЗУСТРІЧІ

Зображення-2

З 6 лютого у нашому храмі розпочинаємо молитися Девятницю за вдалий вибір супутника життя

Запрошуємо старшу шкільну молодь, студентську молодь, а також неодружених осіб на 9-ти денні зустрічі з обговоренням цікавих тем: Що  мене робить щасливим?, Що таке справжнє кохання?, Як знати, що ти дійсно зустрів свою половинку?, Як збудувати міцну християнську сім’ю? та інші.

На Вас чекають: спільна молитва, духовно-пізнавальні зустрічі, перегляд фільмів, цікаві знайомства.

Щодня з 6 по 14 лютого. Початок о 18:00 з Святої Літургії.

 

ІСТОРІЯ

 

День св. Валентина – день розбещеності чи день любові?

 

Чому святий Валентин – покровитель закоханих?

Початок вшанування святого Валентина як покровителя людської любові має давню історію. Стародавні легенди розповідають про його пастирську діяльність серед молодих людей. Розповідають, що у той час імператор Клавдій II для зміцнення боєздатності своєї армії ввів заборону чоловікам одружуватися і мати дітей. Звичайно, що такий наказ розлучив багатьох закоханих. Таємно і всупереч владі єпископ Валентин благословив молодих, які бажали з’єднати своє життя. За цю свою „антидержавницьку” діяльність святий неодноразово був ув’язнений і остаточно страчений. Таким чином людська вдячність приписала йому титул покровителя закоханих і прикрасила його пам’ять багатьма легендами.

Папа Геласій I у 496 році присвятив йому день пам’яті 14 лютого, ймовірно для того, щоб витіснити язичницьке свято римських «люперкаліїв», свято розбещеності та розпусти. Образ святого Валентина мав підкреслити передусім романтичну любов між чоловіком і жінкою, показати її духовний вимір. Адже всі легенди про святого Валентина сповнені саме романтизму. Наприклад ця: одного разу єпископ, прогулюючись, побачив двох молодих людей, які сварилися, і підійшовши до них, вручив їм троянду і попросив, що вони вдвох потримали її: молоді відійшли примирившись.

У святому Валентинові християни вбачали також покровителя подружньої любові. Так, наприклад, під покровительством святого у Парижі 14 лютого 1400 року був заснований Верховний Трибунал любові. Ця інституція мала за завдання вирішувати справи, які стосувалися подружжя, подружніх зрад, насильства над жінками тощо.

1681 року була проведена ексгумація останків святого Валентина з катакомб Калікста у Римі. Завдяки численним чудам за його посередництвом, особливо за зцілення від недуг та одержимості, люди почали поширювати культ святого Валентина. Також і в сьгоднішні дні відбувається багато паломництв до місцевості Б’єнтіна у Тоскані, де досі зберігаються мощі святого Валентина.

Чому Церква так насторожено відноситься до цього свята?

Що святкують сучасні християни в День св. Валентина? Про що пишуть в тисячах «валентинок»? Де Христос в цьому, здавалося б, християнському святі?

Однією з проблем святкування Дня святого Валентина є велика дехристиянізація цього дня. Сьогоднішній комерційний світ намагається продати якомога більше виробів, щоб заробити, і тому шукає будь-яку нагоду, щоб продавати, продавати… Різдво, Новий Рік, ще одне Різдво, ще один Новий Рік, Валентинів день, 8 березня, Пасха, день… З часом духовність Дня св. Валентина втратилась і сьогодні дуже часто пропонується певна карикатура того, чим насправді має бути день закоханих. Наповнює смутком язичницький спосіб святкування дня святого Валентина. Багатьма пропагуються гріхи розпусти, дошлюбної нечистоти, безвідповідальної любові.

14 лютого перед молоддю стоїть вибір, що святкувати: язичеське «люпрекалія» – день розбещеності чи День СВЯТОГО Валентина – день Христової Любові. І тут не важливі  лозунги та обіцянки. Тут важлива згода думки, слова і дії, які будуть свідченням «за» чи «проти» того, чи ми дійсно християни.

Вже перші християни дорікали язичникам, що вони у нічому не дотримуються міри, що вони є рабами найнижчих пристрастей, і що кожне їхнє свято стає для них нагодою до пияцтва, непристойності і розпусти.

Можливо сьогоднішнім християнам слід побачити у дні святого Валентина не тільки численні зловживання, яких насправді не бракує, але й велику спрагу світу, молодих людей у духовній, великій і передусім справжній любові, яку сьогодні так важко знайти. Християни завжди були експертами від любові, як це доводить історія: історія мучеників, історія святих, які любили насправді. Бог відкриває справжній сенс Любові, де кожен хоче дарувати, бере на себе відповідальність за кохання і коханого. Така Любов вела святого Валентина. Любов дала йому сили і відвагу повстати проти сили імператора і проти самої смерті. Тільки у Христі Любов сильніша за страх перед людиною та природою. Хто може дати альтернативу ТАКІЙ Любові?

Сьогодні нам потрібні нові святі Валентини, які вчинять чудо прозріння для сучасного світу, які подарують своє серце іншим, які зможуть показати справжнє джерело любові і перемінити світ.