Svyata-Godyna-Akafist-500x700Свята Година, Благальна пісня (перший четвер місяця), Акафіст до Страстей Христових, Молебень до Христа Чоловіколюбця (перша п’ятниця місяця)

 

СВЯТА ГОДИНА!

Набоженство, що називається “Свята година”, доручив сам Ісус Христос, коли явився св. Марії Маргариті. Він так сказав: “Людська невдяка завдає мені далеко більше болю, як усі терпіння моїх гірких страстей. Коли б за мою любов люди відплачували мені любов’ю, я маловажив би собі все те, що я для них вчинив. Але за всі свої добродійства я відбираю тільки рівнодушність і погорду. Тож принаймні ти, наскільки це в твоїй силі, винагороджуй ту їхню невдяку.

Пам’ятай:
I. Приймати мене в Св. Причастю, скільки разів одержиш на це дозвіл.
II. Приймати мене в Св. Причастю насамперед у кожну першу п’ятницю місяця.
ІІІ. Вночі з четверга на п’ятницю будеш ділити зі мною мій смертельний смуток, що його я витерпів в Оливнім городі. Злучена зі мною в покірній молитві, чуватимеш поміж одинадцятою і дванадцятою годинами вночі; клячучи в покірній поставі, будеш задовольняти Божу справедливість і благати Бога про милосердя над бідними грішниками”. Св. Марія Маргарита ревно виконувала бажання Спасителя, а Його Пресвяте Серце нагороджувало її щедро за це різними ласками.
Звідси якраз і постав побожний звичай – відправляти вночі з четверга на п’ятницю так звану “Святу годину” з метою пошанування тяжких терпінь Пресвятого Серця Ісусового в Оливнім городі.
Святу годину можна відправляти приватно (поосібно), або прилюдно в церкві від заходу сонця в четвер до сходу сонця в п’ятницю. Звичайно, відправляється вона в четвер перед першою п’ятницею. Хто відбуває Святу годину, може одержати повний відпуст, коли ще відбуде Св. Тайну Сповідь, прийме Св. Тайну Євхаристії в п’ятницю або в четвер і помолиться в намірі святішого Отця Папи Римського.

Молитви у перший четвер і першу п’ятницю кожного місяця 17:00 – 19:30