Життя парафії

Заснування Архибратства Матері Божої Неустанної помочі на парафії Св. Василія Великого (Львів-Рясне1)

Заснування Архибратства Матері Божої Неустанної помочі на парафії Св. Василія Великого (Львів-Рясне1)

24 червня 2017 року у Івано-Франківську в монастері Св. Йосифа ОО. Редемптористів наші  парафіяни склали обіцянку і вступили у Архибратство Матері Божої Неустанної помочі.

Мета Архибратства:

Вшановувати Пречисту Діву Марію під іменем Матері Божої Неустанної Помочі, щоб за її заступництвом вимолити собі потрібних ласк, передусім ласки доброї смерти, вшановувати її особливо частим прийманням Пресвятої Євхаристії.

Обов’язки членів

  1. Відмовляти щодня вранці та ввечері тричі Богородице Діво.
  2. Відвідувати хоча б раз на тиждень ікону Матері Божої Неустанної Помочі в церкві Братства.
  3. Приймати св. Причастя на честь Пречистої Діви Марії в останню неділю місяця.
  4. Брати участь у духовній вправі приготування до доброї смерті, що відправляється в церкві Братства в останню неділю місяця.
  5. Носити медалик Матері Божої Неустанної Помочі, одержаний в день вступу до Братства.
  6. Старатися, щоб в родинному домі кожного члена Братства вшановувалася ікона Матері Божої Неустанної Помочі.
  7. Намагатися поширювати набожність до Матері Божої Неустанної Помочі.

Заувага: Після загальних засад, якими керуються Братства, ці побожні вправи є добровільними.

Умови вступу до Архибратства
1. Вчинити прилюдну похвалу Божій Матері вдень вступу до Архибратства.
2. Бути прийнятим до Архибратства священиком, який має відповідні повноваження.

Коротка історія

22 грудня 1927 року, у день Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, було засноване нове Братство на її честь. Його головною метою стало поширення набожності до Пресвятої Богородиці під чудовим і змістовним ім’ям Матері Божої Неустанної Помочі.

В основі Статутів нового братства лежить Статут Архибратства Матері Божої Неустанної Помочі св. Альфонса, що має свій осідок у Римі при церкві св. Альфонса, де й зберігається згадана вище чудотворна ікона Божої Матері Неустанної Помочі.

Засновники цього нового Братства мали намір допомогти вірним східнього обряду в єпархіях, що перебували під Польщею, згуртувати багато людей, насамперед тих, що брали участь у св. місіях отців-редемптористів, щоб з допомогою Неустанної Помочі Божої Матері, а також приймаючи Св. Тайни, люди ставали чистішими і досконалішими.

Схвалене місцевим Ординаріятом Братство згодом одержало підтримку Митрополита Андрея Шептицького та преосвященного Йосафата Коциловського – єпископа Перемишльського. Обидва владики дали дозвіл поширювати його в їхніх єпархіях передусім з нагоди св. місій. Поступово воно охопило весь край і наприкінці 1929 року налічувало 15 тис. вірних у різних парохіях трьох галицьких єпархій.

Тоді на прохання провідника Братства преосв. Григорій Хомишин звернувся до Апостольської столиці з поданням, щоб Братство було піднесене до ступеня Архибратства.Святіший Отець відгукнувся на це прохання і декретом від 12 вересня 1932 р. підніс Братство Матері Божої Неустанної Помочі до гідності Архибратства з постійним осідком у Станиславові, наділивши тамтешнього провідника владою прилучати інші братства такої ж назви. Одночасно Святіший Отець уділив членам Архибратства багато відпустів.

За час підпілля члени Братства стали свідками живої віри і залишилися вірними Господеві і Пречистій Діві Марії. Коли Церва вийшла з підпілля, Архибратсво відновило свою діяльність.