Життя парафії

Духовне слово до парафіян

Духовне слово до парафіян

Слава Ісусу Христу дорогі брати і сестри!
Весь світ є стурбований епідемією коронавіруса. З одного боку спостерігаємо, що діється в інших країнах, скільки жертв, скільки трагедій, а з другого боку ми є свідомі, що коронавірус вже є присутній посеред нас. Світ призупинився, життя завмерло. Подивляємо жертвенне служіння медичних працівників і дякуємо всім тим хто турбується про хворих і тим хто прикладає надлюдські зусилля, щоб допомагати іншим. На все те, що діється не можемо дивитися тільки песимістично.
Дана ситуація є нагодою, щоб зародилося добро в нас і навколо нас. Маємо можливість відновити родинне життя, більше часу присвятити найближчим, для яких нам завжди не вистарчає часу. Можемо побачити самітні особи, які потребують нашої допомоги і вони не є далеко, бо живуть з нами по сусідству. З багатьох речей і справ, якими ми заповнювали день за днем, повинні відкласти: роботу, віддих, відвідини один одного і рівно ж парафіяльне життя. Чуємо, що вам не вистарчає богослужінь та парафіяльної родини. Зрозуміло, що ми повинні прийняти рекомендації цивільної та церковної влади, та з старанністю їх виконувати, щоб взаємно турбуватися за життя та здоров’я один одного. Також це є велика нагода щоб відновити релігійне життя в наших родинах. Можемо родинно приймати участь в Літургії завдяки онлайн трансляції, духовно приймаючи Ісуса Христа. Маємо нагоду відкрити вартість Святої Тайни Євхаристії, Сповіді та відчути за ними голод. Щоб цей голод за Святими Тайнами, за прекрасними і багатими великопосними відправами розпалив нашу любов і сердечні благання, щоб у скорому часі ми могли повернутися до нормального парафіяльного життя. Сердечно просимо молитися за подолання коронавіруса, за хворих, за медичний персонал, за померлих, за второпність для всіх. Збираючись з родиною у молитві, одночасно єднаємося з іншими парафіянами і з нами священниками, і також з усією Церквою. Як бачите зараз маємо великий шанс, щоб наші родини ставали домашньою Церквою в якій розквітало б духовне життя. Індивідуально можемо читати Святе Письмо та іншу духовну літературу. Пам’ятаймо, що перебуваємо в часі Великоднього посту, де маємо його дотримуватися і практикувати.
Дорогі парафіяни, пишемо щоб сказати: вас нам не вистарчає. Найбільше не вистарчає вашої присутності підчас Літургії. Радіємо, що дехто приходить, але одночасно дякуємо, що багато із вас, щоб не наражати себе та інших, користає з дозволу Єпископа, та приймає участь у недільній чи святковій Літургії, завдяки медіа-ресурсів, щоб не втратити зв’язку з Богом. Найгірше, що може зараз статися – це забути про Бога.
Не вистарчає розмови із вами, щирого сміху та гамору наших дітей. Радіємо за тих, хто приходить до сповіді, де на наших очах стається чудо – Бог у грішника творить нове серце, яке готове до зустрічі з Ним.
Не вистарчає нам зустрічей у парафіяльних спільнотах, але хочемо, щоб ви знали, що за всіх вас ми щоденно молимося. Стараємось, щоб у найближчому часі богослужіння проходили в онлайн режимі щодня. Не бачимо вас, але відчуваємо вашу молитву. Парафія живе коли молиться. Силу маємо тоді коли у страху та немочах звертаємось до Бога, що власне і робимо.
Не вистарчає нам вашого голосу про те, як даєте собі раду, як проводите цей важкий час? Може для нас, священників маєте якісь поради? Що можемо для вас зробити? Заохочуємо вас, пишіть нам, подайте нам свої пропозиції.
Хочемо вас проінформувати, що наш храм є відчинений кожного дня з 7:00 до 19:30. Відбуваються богослужіння згідно графіка у будні та святкові дні, є черговий священник, який готовий послужити у різних духовних потребах. Радіємо, що серед вас є небайдужі, що готові служити іншим. Сердечно дякуємо всім, що фінансово підтримуєте парафію у цей нелегкий час.
Незабаром Великдень, до якого приготовляємося завдяки сорокаденного посту. Це найпрекрасніше свято очікуємо з нетерпінням, а коли приходить приймаємо з вірою і побожністю. У цьому році радість Воскресіння не будемо переживати разом у нашому храмі, обличчям-до-обличчя, всміхаючись та щиро один одного вітаючи. Здебільшого наша духовна єдність у родинах, один із одним, із Церквою відбудеться завдяки засобів масової інформації. Розуміємо, що в цих складних часах ми не є самі, але єднає нас один Дух і одна віра. Залишаймось під опікою Божого Провидіння. Не втрачаймо надії, що Бог Який є Господарем часу та історії, до Нього належить останнє слово та має силу з цього досвідчення видобути добро. Якщо Ісус, Який ввійшовши до гробу переміг смерть, то для Нього немає ситуації без виходу. Віримо, що вже тепер кожен із нас досвідчує добро, єдність, співчуття, солідарність, жертовність які зародилися в цей час. Ми б хотіли цього як найбільше, але не втрачаймо Духа. Ісус живий, Він з нами і на нашому боці. З ним йдім у майбутнє, до перемоги і Воскресіння. Нехай добрий Бог поблагословить кожний дім, кожного з вас.
Ми є для вас. Дякуємо, що ви є!

Ваші душпастирі!